V motýlí zahradě

O nás

Na podzim roku 2016 jsme se rozhodli učinit velkou životní změnu , zásadně změnit způsob života. Již delší dobu jsme hledali řešení, jak žít více v souladu s přírodou, více soběstačně, navázat na tradici a slovanské kořeny. Měli jsme krásný dům pod Ještědem, ale sever Čech s námi nerezonoval. Pak to přišlo a v jednom okamžiku jsme oba věděli, že tím řešením je statek v jižních Čechách. Najednou se nám otevíraly možnosti, vše na sebe navazovalo a plynulo. Našli jsme menší statek v krásné malebné vesnici Nítovice, s nádhernou zahradou se vzrostlými stromy, sice zdivočelou, ale s velkými možnostmi . Byla to láska na první pohled. Ve Staroslověnské Bukvici Nítovice znamená „přiblížit se k cíli“. Do Nítovic jsme se přistěhovali v květnu 2017.

záhon.jpg, 102kB
kytice.jpg, 13kB jabloň.jpg, 35kB rajčata.jpg, 28kB

Hned po přestěhování jsme začali budovat permakulturní zahradu, která nás časem bude živit (doufám) a zároveň jsme začali s opravami stavení. Tvořili jsme (a stále tvoříme) nový domov a získávali (a stále získáváme) nové zkušenosti, zároveň se vracíme k něčemu velmi známému, původnímu. Propojujeme hlavu, srdce a ruce. Proces rozpomínání a učení stále pokračuje, každý den nám přináší něco nového.

modroočko.jpg, 17kB slepice.jpg, 22kB Růža a Béďa.jpg, 39kB

Náš prostor tvoříme s úctou a pokorou k přírodě, k našim předkům a dalším bytostem. Součástí našeho domova jsou 3 kozy, 2 psi, 2 kočky, slepice a 2 zakrslí králíčci. Cítíme, že nám pomáhají vyladit prostor, čistit energie. Zde jsme opět našli čas, klid a doplnili síly.

Po uvážení jsme se rozhodli umožnit sdílení našeho prostoru s lidmi, kteří hledají klidnou (nekomerční) dovolenou nebo kratší pobyt v čistém a pomalém prostředí jihočeského venkova.

a+m.JPG, 2,8MB

… A JEŠTĚ PÁR SLOV

Andrea

Opravdu moc ráda čtu. Dále ráda tvořím z textilu – šiju, pletu, vyšívám. Také mne naplňuje vaření a pečení pro rodinu, mám radost, když všem chutná a přidávají si, koláč zmizí během chvilky. Ještě moc ráda tvořím a dotvářím interiéry, což bylo a je mou životní profesí, i když nyní se otvírají i jiné cesty a možnosti…. Znovu objevuji přirozený chod domácnosti, vše sladit a dobře využít čas, učím se poznávat a využívat bylinky v domácí lékárně i v kuchyni, uchovávání potravin na zimu…. to, co znaly naše prababičky a generace žen před nimi a my jsme pozapomněly.

Michal

Miluji pohyb v různých podobách neboť pohyb je život. Vnímám svět kolem sebe hlavně očima, jako většina mužů, ale objevuji zalíbení v poslechu ptáků, ochutnávání vůní a barev květin. Je krásné sdílet Krásy života. Když jsem ukončil ZŠ přál jsem si: už žádné učení, žádné školy. Nyní se učím rád, ale prací, rodinou a životem.

MOTTO: Cizím umem život nepoznáš a moudřejším se nestaneš.

Volchv Velimudr